VšĮ Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“

Kūrybinės ekodirbtuvės

“Keisk formą”

 

programa skirta ikimokyklinio ir pradinio ugdymo vaikams, kuriose mokysimės  kūrybiškai pažvelgti į antrinio daiktų panaudojimo galimybes:

Ikimokyklinio  amžiaus vaikams skirtoje programoje bus kuriamos lėlės iš įvairių buityje randamų ir išmetamų atliekų: plastmasės, kartono, sagų, siūlų, tekstilės ir kt. Detalės lėlių konstrukcijoms bus paruoštos o vaikams liks tik sudėlioti ir suklijuoti.

Pradinių klasių moksleiviams skirtoje ekodirbtuvių programoje kursime lėles iš laikraštinio ir žurnalinio popieriaus. Šioms konstrukcijoms bus pagaminti ruošiniai, bei parodoma kaip tai galima pasidaryti  patiems. Vaikai turės galimybę lėlių konstrukcijas kurti iš paruoštų detalių ir jas suklijuoti.

Lėlės bus kuriamos kaip personažai  pasakai „Raudonkepuraitė ir vilkas“, o paskui teatrinės improvizacijos pagal šios pasakos siužetą.

Trukmė 50-60 min.

Kaina 4 eur  (lydintiems asmenims nemokamai)

 

Edukacinė programa pradinių klasių vaikams (1-4 klasės)

„Lėlininko dirbtuvėlė“

 

Galbūt jūs – tas vaikas, kuris svajojate pažvelgti į lėlių teatro dailininko dirbtuvę? Jeigu taip, tai ši programa kaip tik jums. Jos metu teatro dailininkė Loreta Skruibienė trumpai papasakos lėlės atsiradimo istoriją ir pamokys iš labai paprastų priemonių ir medžiagų susikurti lėlę.

Užsiėmimo trukmė 50 min.

Kaina 4 eurai, lydintiems asmenims nemokamai

Edukacinė programa įtraukta į Kultūros paso paslaugų rinkinį

 

EDUKACINĖ PROGRAMA IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAMS
(pritaikyta ir specialiųjų poreikių vaikams)

,,Aš Piktas”

Ikimokykliniame amžiaus tarpsnyje dar tik formuojasi savęs suvokimas, todėl kalbėti apie pyktį ir kitus išgyvenimus vaikams yra labai sunku. Lėlių terapija – vienas iš būdų padedantis vaikui išreikšti jo vidinius išgyvenimus, užblokuotas emocijas, pyktį ir agresiją. O šalia esančiam suaugusiajam – tai nuostabi galimybė subtiliai, netiesiogiai (per lėlę) auklėti ir ugdyti vaiką.
Atsižvelgiant į kiekvieno vaiko individualumą, poreikius bei galimybes sukurta edukacinė programa ugdanti emocinį intelektą (gebėjimą suprasti save ir kitus). Programa ,,Aš piktas” – pagalba vaikams atpažinti ir kontroliuoti savyje kylantį pyktį, bei užkirsti kelią agresyviam elgesiui.

Edukacijos tikslas – pasitelkiant lėlę kaip terapinę priemonę, padėti vaikams atpažinti kylantį pyktį bei pasiūlyti veiklas, kurios leistų jį tinkamai suvaldyti. 
Pykčio slopinimas – pereina į neigiamus psichologinius pakitimus vaiko sąmonėje.
Uždaviniai:
⦁ ugdyti vaikų supratimą apie tai, kad jie turi teisę patirti neigiamus jausmus;
⦁ padėti vaikams atpažinti kylantį pyktį bei įvardyti jo priežastis;
⦁ skatinti vaikų supratimą apie agresyvaus elgesio pasekmes;
⦁ mokyti būdų kaip suvaldyti viduje kylantį pyktį.

Dalyviai: ikimokyklinio amžiaus ir specialiųjų poreikių vaikai (nuo 5 iki 10 m).

Edukacijoje galima dalyvauti ir nuotoliniu būdu (kreiptis į teatro administraciją)

Užsiėmimo trukmė 45 min.

Kaina 4 eur

 

Interaktyvus edukacinis spektaklis ikimokyklinio ir pradinių klasių vaikams (1-4 klasėms)

„Kontis ir Tvarkius“

Pagal Aldonos Zinkevičiūtės-Jankauskienės knygą

Tai pasaka apie didžiulį norą būti reikalingu. Tokį norą turi ne tik žmonės, bet ir daiktai. Jie nori būti laimingi, mylimi, reikalingi. Bet žmonės dažnai savo daiktais atsikrato. Kontis ir Tvarkius – du draugai, kurie padeda išmestiems žmonių daiktams gyventi toliau ir vėl jaustis laimingais. Kontis daiktus pažįsta geriau nei žmones ir jis labai nori, kad žmonės nepirktų tiek daug daiktų ir jų neskriaustų. Kontis turi ir daugiau norų, nes norų turėti yra gerai.

„Končio, Tvarkiaus ir kitų šio spektaklio personažų nuotykiai leidžia vaikams suprantama kalba papasakoti apie neišnaudotas atliekų rūšiavimo galimybes. Tai pirmasis „žalias“ lėlių spektaklis vaikams, įkvepiantis rūšiuoti atliekas. Vaikai – labai imlūs ir greitai mokosi, todėl po spektaklio jie ne tik galės atpažinti rūšiavimo konteinerius, bet ir priminti tėveliams apie rūšiavimą. Vaikai nebus pasyvūs spektaklio stebėtojai bet aktorių padedami įtraukiami į veiksmą.

 

Dailininkė ir režisierė Loreta Skruibienė

Vaidina Jūratė Kundrotienė ir Rūta Petkutė

Muzikos autorius Vytautas Skruibys

Trukmė 40 min.

Kaina 5 eur, lydintiems asmenims nemokamai. Ikimokyklinio amžiaus vaikams kaina sutartinė

 

Edukacinė programa pradinių klasių vaikams (1-4 klasės)

 „Kaukių gamyba“

 

Programos tikslas – supažindinti vaikus su kaukių gamybos ir naudojimo tradicija bei trumpa istorija, suteikiant galimybę patiems pasigaminti kaukę ir dalyvaujant improvizuotos lietuvių liaudies pasakos vaidybos procese.

Kas yra pasaka ir ko ji moko? Tikriausiai kiekvienas susimąstome apie tai. Vieni būdami jauni,kiti suaugę suprantame tikrąją pasakos prasmę. Dažniausi pasakų skaitytojai – vaikai. Pasakos vaikams formuoja teigiamą pasaulio supratimą, padeda atpažinti vertybes bei ydas. Vaikai išmoksta reikšti savo emocijas ir susipažįsta su skirtingais pasauliais. Kiekviena pasaka moko kokios nors išminties.

O jeigu ta pasaka sekama lėlių teatre kur kiekvienas turi galimybę pasigaminti tos pasakos personažą ir vaidinti tikroje scenoje ?

Edukacijos trukmė 45 ir daugiau min.

Kaina 4 eur, lydintiems asmenims nemokamai

Visos priemonės ir medžiagos suteikiamos.

Edukaciją veda teatro aktorė Jūratė Kundrotienė

Dailininkė ir režisierė Loreta Skruibienė