VšĮ Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“

Edukacinės lėlių teatro programos:

Edukacinių programų kaina 3 eur.

Lydintys asmenys įleidžiami nemokamai

„Pasakų dirbtuvėlė“

PROGRAMOJE:

  • Skaitome lietuvišką pasaką „Katinėlis ir Gaidelis“,
  • Gaminame lėles,
  • Paruoštos dekoracijos spektakliui,
  • Žaidžiame – vaidiname.

Užsiėmimo trukmė 50 min.

 

 

Edukacinė programa pradinių klasių vaikams

 „Kaukių gamyba“

Ši edukacinė programa skirta pradinių klasių moksleiviams ir skatinanti tradicinės dvasinės ir materialinės  kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą,  parodyti ir išmokti tradicinės kaukės gaminimo įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes. Skatinti mokyklinio amžiaus vaikų susidomėjimą lietuvių liaudies pasakomis, jas pateikti patraukliai ir įdomiai, pasiūlant domėjimąsi tautosaka kaip pilnavertę laisvalaikio praleidimo alternatyvą greta kitų šiuolaikinių pramogų. Padeda plėsti savo kultūrinį akiratį.

Edukacijos trukmė 45 + min.

Visos priemonės ir medžiagos suteikiamos.

Edukaciją veda teatro aktorė Jūratė Kundrotienė

Dailininkė ir režisierė Loreta Skruibienė

 

 

Interaktyvus edukacinis spektaklis

„Kontis ir Tvarkius“

Pagal Aldonos Zinkevičiūtės-Jankauskienė sknygą

          „Kontis ir Tvarkius“ – tai pasakos apie didžiulį norą būti reikalingu. Tokį norą turi ne tik žmonės, bet ir daiktai. Jie, kaip ir žmonės, nori būti laimingi, mylimi, reikalingi. Bet žmonės dažnai savo daiktais atsikrato. Kontis ir Tvarkius – du draugai, kurie padeda išmestiems žmonių daiktams gyventi toliau ir vėl jaustis laimingais. Kontis daiktus pažįsta geriau nei žmones ir jis labai nori, kad žmonės nepirktų tiek daug daiktų ir jų neskriaustų. Kontis turi ir daugiau norų, nes norų turėti yra gerai.

„Končio, Tvarkiaus ir kitų šio spektaklio personažų nuotykiai leidžia vaikams suprantama kalba papasakoti apie neišnaudotas atliekų rūšiavimo galimybes. Tai pirmasis „žalias“ lėlių spektaklis vaikams, įkvėpiantis rūšiuoti. Vaikai – labai imlūs ir greitai mokosi, todėl po spektaklio jie ne tik galės atpažinti rūšiavimo konteinerius, bet ir priminti tėveliams apie rūšiavimą. Vaikai nebus pasyvūs spektaklio stebėtojai bet aktorių padedami bus įtraukti į veiksmą.

Dailininkė ir režisierė Loreta Skruibienė

Vaidina Jūratė Kundrotienė ir Rūta Petkutė

Muzikos autorius Vytautas Skruibys

Trukmė 40 min.

 

 

Interaktyvus edukacinis spektaklis

„Lėlių kambario istorija“

 

Šiame edukaciniame spektaklyje vaikai supažindinami su teatrinių lėlių rūšimis (pirštininėmis, marionetėmis, gabitinėmis ir kt.) ir veikiant kartu su tradicinėmis lėlių teatro priemonėmis kuriami  teatriniai etiudai, improvizuotas siužetas.

Tokiomis priemonėmis lavinamas vaikų kūrybiškumas, vaizduotė, intelektinė bei moralinė raidos. Pasakos kūrime naudojama autorinė improvizuota pasaka apie mažą mergaitę pasiklydusią lėlių karalystėje ir jos nuotykiai. 

Vaikai dalyvauja spektaklio kūrime (vaidina).

Vaidina Jūratė Kundrotienė ir Rūta Petkutė

Trukmė 45 min.