VšĮ Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“

Edukacinė programa pradinių klasių vaikams (1-4 klasės)

„Lėlininko dirbtuvėlė“

 

Galbūt jūs – tas vaikas, kuris svajojate pažvelgti į lėlių teatro dailininko dirbtuvę? Jeigu taip, tai ši programa kaip tik jums. Jos metu teatro dailininkė Loreta Skruibienė trumpai papasakos lėlės atsiradimo istoriją ir pamokys iš labai paprastų priemonių ir medžiagų susikurti lėlę.

Užsiėmimo trukmė 50 min.

Kaina 3 eurai, lydintiems asmenims nemokamai

Edukacinė programa įtraukta į Kultūros paso paslaugų rinkinį

 

 

 

Interaktyvus edukacinis spektaklis ikimokyklinio ir pradinių klasių vaikams (1-4 klasėms)

„Kontis ir Tvarkius“

Pagal Aldonos Zinkevičiūtės-Jankauskienės knygą

Tai pasaka apie didžiulį norą būti reikalingu. Tokį norą turi ne tik žmonės, bet ir daiktai. Jie nori būti laimingi, mylimi, reikalingi. Bet žmonės dažnai savo daiktais atsikrato. Kontis ir Tvarkius – du draugai, kurie padeda išmestiems žmonių daiktams gyventi toliau ir vėl jaustis laimingais. Kontis daiktus pažįsta geriau nei žmones ir jis labai nori, kad žmonės nepirktų tiek daug daiktų ir jų neskriaustų. Kontis turi ir daugiau norų, nes norų turėti yra gerai.

„Končio, Tvarkiaus ir kitų šio spektaklio personažų nuotykiai leidžia vaikams suprantama kalba papasakoti apie neišnaudotas atliekų rūšiavimo galimybes. Tai pirmasis „žalias“ lėlių spektaklis vaikams, įkvepiantis rūšiuoti atliekas. Vaikai – labai imlūs ir greitai mokosi, todėl po spektaklio jie ne tik galės atpažinti rūšiavimo konteinerius, bet ir priminti tėveliams apie rūšiavimą. Vaikai nebus pasyvūs spektaklio stebėtojai bet aktorių padedami įtraukiami į veiksmą.

 

Dailininkė ir režisierė Loreta Skruibienė

Vaidina Jūratė Kundrotienė ir Rūta Petkutė

Muzikos autorius Vytautas Skruibys

Trukmė 40 min.

Kaina 5 eur, lydintiems asmenims nemokamai. Ikimokyklinio amžiaus vaikams kaina sutartinė

Edukacinė programa įtraukta į Kultūros paso paslaugų rinkinį

 

 

Edukacinė programa pradinių klasių vaikams (1-4 klasės)

 „Kaukių gamyba“

Programos tikslas – supažindinti vaikus su kaukių gamybos ir naudojimo tradicija bei trumpa istorija, suteikiant galimybę patiems pasigaminti kaukę ir dalyvaujant improvizuotos lietuvių liaudies pasakos vaidybos procese.

Kas yra pasaka ir ko ji moko? Tikriausiai kiekvienas susimąstome apie tai. Vieni būdami jauni,kiti suaugę suprantame tikrąją pasakos prasmę. Dažniausi pasakų skaitytojai – vaikai. Pasakos vaikams formuoja teigiamą pasaulio supratimą, padeda atpažinti vertybes bei ydas. Vaikai išmoksta reikšti savo emocijas ir susipažįsta su skirtingais pasauliais. Kiekviena pasaka moko kokios nors išminties.

O jeigu ta pasaka sekama lėlių teatre kur kiekvienas turi galimybę pasigaminti tos pasakos personažą ir vaidinti tikroje scenoje ?

Edukacijos trukmė 45 ir daugiau min.

Kaina 3 eur, lydintiems asmenims nemokamai

Visos priemonės ir medžiagos suteikiamos.

Edukaciją veda teatro aktorė Jūratė Kundrotienė

Dailininkė ir režisierė Loreta Skruibienė

Edukacinė programa įtraukta į Kultūros paso paslaugų rinkinį

 

Interaktyvus edukacinis spektaklis ikimokyklinio ir pradinių klasių vaikams (1-4 klasės)

„Lėlių kambario istorija“

 

Šiame edukaciniame spektaklyje vaikai supažindinami su teatrinių lėlių rūšimis (pirštininėmis, marionetėmis, gabitinėmis ir kt.) ir veikiant kartu su tradicinėmis lėlių teatro priemonėmis kuriami  teatriniai etiudai, improvizuotas siužetas.

Tokiomis priemonėmis lavinamas vaikų kūrybiškumas, vaizduotė, intelektinė bei moralinė raidos. Pasakos kūrime naudojama  improvizuota pasaka apie mažą mergaitę pasiklydusią lėlių karalystėje. 

Vaikai dalyvauja spektaklio kūrime (vaidina).

Vaidina aktorės Jūratė Kundrotienė ir Rūta Petkutė.

Trukmė 45 min.

Kaina 4 eurai, lydintiems asmenims nemokamai. Ikimokyklinio amžiaus vaikams kaina sutartinė

Edukacinė programa įtraukta į Kultūros paso paslaugų rinkinį